Jak výhodně kombinovat státní svátky a dovolenou v roce 2023?

Dny dovolené jsou jako ostře střežený poklad, se kterým je třeba nakládat s náležitou rozvahou. I letos nás čeká velká logistika. Ale nebojte se, připravili jsme pro vás pár tipů, jak získat kombinací státních svátků a dovolené co nejvíc volna.

Jsem zaměstnanec, mám rodinu, koníčky, kamarády a… čtyři nebo pět týdnů dovolené. A teď nastává otázka, jak současně využít státní svátky a šikovně si tak prodloužit volno.

Začneme hned dobrou zprávou. Slavíme celkem třináct státních svátků a deset z nich nám letos vychází na všední dny. Navíc se dají celkem obstojně kombinovat s víkendem, což je přesně to, co potřebujeme. 

Datum prvního státního svátku se úplně nepovedlo, protože Nový rok vychází na neděli. Nevadí, hlavně že se nikam nemusí, protože zrovna tento den v roce bývá obzvlášť náročný a pramálo plodný. Velikonoční svátky nám obligátně prodlouží víkend o pátek a pondělí, takže si užijeme pěkné čtyřdenní volno (7. – 10. 4.). To už by se určitě vyplatilo i někam vyrazit. 

Podíváme se dál na jaro a léto. Květen nás totiž dozajista potěší. Svátek práce (1. 5.) a Den vítězství (8. 5.) vycházejí na pondělí, z čehož koukají dva prodloužené víkendy nebo delší volno výměnou za čtyři dny dovolené. Například od 29. 4. do 8. 5. byste měli celých deset dní volna. 

Další oblíbené svátky máme na začátku července, totiž 5. a 6. 7. Letos to vychází na středu a čtvrtek. Nabízí se možnost využít jeden den z dovolené na pátek nebo rovnou tři dny a máme volno celý týden. Balíme kufry, letní dovolená čeká!  

Na konci září se můžeme těšit na volno ve čtvrtek 28. Pokud si vezmete v pátek dovolenou, získáte tak čtyři celé dny. Že by eurovíkend v Paříži?  Říjen nás trochu zklame, protože Den vzniku samostatného československého státu vychází zrovna na sobotu, takže smůla. Ale 17. listopad nám to hned vynahradí, připadne totiž na pátek a další prodloužený víkend je tady!

A jak to vypadá s vánočními svátky? Ježíšek přijde v neděli a první a druhý svátek vánoční budeme slavit v pondělí a úterý. To není špatné. Před nedělí je sobota, takže se stihne připravit i bramborový salát. Pokud plánujete mezi svátky vyrazit na hory nebo si užít prací nerušené svátky nějak jinak, schovejte si tři dny dovolené. Do práce tak půjdete 22. 12. a potom až 2. 1. 2024.

Svátky letos vycházejí hezky a v kombinaci s dovolenou se vám jistě podaří najít dostatek času na odpočinek. Věříme, že vám přijdou naše tipy vhod, a ušetří vám nervy a čas při plánování volna v roce 2023.

  • Share this post

    Mějte přehled o nejnovějších pozicích a přístup k VIP článkům

    Přihlaste se k odběru čerstvých aktualit, VIP článků a nejnovějších pozic, které vám mohou pomoci nastartovat kariéru.


    Karierio by Frontman

    Frontman pomáhá inovativním firmám růst v těchto oblastech: technologie, zemědělství, development a služby. Propojuje firmy s talenty a talenty se zajímavými pracovními příležitostmi. A to vše začíná právě tady na kariérním portálu Karierio!