LinkedIn profil: tipy, bez kterých se neobejdete

LinkedIn je dnes největší profesní síť na světě. Je to místo, kde můžete nejen najít nové uplatnění a pracovní příležitosti, ale také si vytvořit vlastní profesní identitu a síť kontaktů.  Podívejte se spolu s námi na to, proč byste měli být na LinkedInu, ale také na to, jak si snadno vytvoříte zajímavý a atraktivní profil. 

Mezi hlavní důvody, proč byste si měli vytvořit a především udržovat profil na LinkedInu patří:

 • Hledání nových pracovních příležitostí – LinkedIn umožňuje zaměstnavatelům a HR agenturám najít kandidáty na volné pozice. Díky profilu na LinkedInu jste víc vidět a potenciální zaměstnavatel vás může snadněji najít a oslovit. 
 • Budování vaší osobní značky – mít profil na LinkedInu je skvělý způsob, jak si vytvořit svou online profesní identitu. Váš profil reprezentuje dosavadní pracovní zkušenosti, schopnosti a zájmy, což vám může pomoci při získávání nových příležitostí.
 • Networkingna LinkedInu se můžete během chvíle propojit s lidmi ze stejného oboru a navázat s nimi kontakt. To vám může poskytnout přístup k informacím o nových pracovních příležitostech a trendech. Využijte toho a zapojte se do konverzací, kde se diskutuje o oblasti vašich zájmů a tématech, které sledujete. 

Důvody, proč mít založený profil na LinkedInu už znáte. Pokud pokukujete po nové práci nebo ji přímo hledáte, je třeba mít na této síti i dobře vyladěný profil, který představuje váš životopis. Víte, jak na to a na co nezapomenout?

TIP:

Buďte aktivní v diskuzích, které se týkají vaší odbornosti. Je důležité dát o sobě vědět na těch správných místech, a především zaujmout vhodnou cílovou skupinu. Angažujte se ale jen opravdu v tématech, kterým rozumíte, aby vaše aktivita působila odborně a přirozeně.

Co by vám nemělo chybět v životopisu na LinkedInu:

 • Motto – jedná se o krátkou prezentaci vašich dovedností, zkušeností a cílů. Mělo by být stručné a výstižné, aby zaujalo čtenářovu pozornost a přesvědčilo ho, že jste pro danou pozici vhodný kandidát. Zkuste využít klíčová slova, která souvisí s vaší oblastí a pracovními zkušenostmi.
 • Kvalitně vyplněné informace o vás na LinkedInu máte v několika blocích dostatek prostoru, kde můžete podrobněji popsat svoje dosavadní pracovní zkušenosti, vzdělání, dobrovolnické aktivity a další. Je důležité tyto záložky vyplnit detailně a opět si pomoci použitím vhodných klíčových slov.
 • Doporučení – pokud máte nějaká doporučení od bývalých kolegů nebo nadřízených, hodí se je zveřejnit. Doporučení dokládají vaši schopnost pracovat v týmu a podávat vynikající pracovní výsledky. Pokud ještě nemáte doporučení, zkuste oslovit bývalé kolegy, aby ho pro vás napsali.
 • Aktualizace – jakmile se vám něco povede nebo absolvujete nějaké školení, profil si aktualizujte, aby byl stále relevantní. Přidávejte nové pracovní zkušenosti, dovednosti, vzdělání a také články, které píšete nebo které vás zaujmou a souvisejí s vaší oblastí zájmu.

Několikrát jsme zmínili, že vám pomůže adekvátní volba dovedností a obecně těch správných slov. V části se zkušenostmi a dovednostmi je vhodné uvést klíčové dovednosti, které jste získali v průběhu kariéry, jako například projektové řízení, vedení týmu, technické dovednosti, komunikaci, obchodní schopnosti nebo kreativitu – LinkedIn vám koneckonců bude sám napovídat. Ve svém profilu máte také samostatnou sekci, kam můžete uvést nejen svoje vzdělání, ale především zajímavá školení nebo kurzy, které vás profesně posunuly. Stejně tak můžete přidat to, co vás motivuje a jakých chcete ve své kariéře dosáhnout cílů. 

Vytvoření a udržování kvalitního profilu na LinkedInu může být klíčem k vašemu úspěchu v profesním světě. Využijte tuto síť k tomu, abyste si vytvořili silnou základnu kontaktů, nalezli nové pracovní příležitosti a vytvořili si dobrou osobní značku. Když se vám podaří dodržovat výše uvedené body, využijete LinkedIn na maximum, což vám může otevřít mnoho nových dveří.

 • Share this post

  Mějte přehled o nejnovějších pozicích a přístup k VIP článkům

  Přihlaste se k odběru čerstvých aktualit, VIP článků a nejnovějších pozic, které vám mohou pomoci nastartovat kariéru.


  Karierio by Frontman

  Frontman pomáhá inovativním firmám růst v těchto oblastech: technologie, zemědělství, development a služby. Propojuje firmy s talenty a talenty se zajímavými pracovními příležitostmi. A to vše začíná právě tady na kariérním portálu Karierio!