Ženy, které se vyplatí sledovat na sociálních sítích

Vybrali jsme pro vás deset českých žen, které jsou jedinečné a inspirativní v tom, co dělají a aktivně sdílí svou činnost na sociálních sítích. Jsou to podnikatelky, vizionářky a odbornice, které nás posouvají dál, podněcují k akci a svými příběhy motivují. Jsou důkazem toho, že odvaha a pevná mysl se vyplatí. Každá z žen je jiná, všechny jsou jedinečné a úspěšné.

Lucie Mádlová –Je zakladatelkou a ředitelkou Asociace společenské odpovědnosti, což je nezisková organizace, jež propojuje, reprezentuje a sdružuje zájmy více než 200 firem a organizací v České republice, které se řadí mezi společensky odpovědné subjekty. Ve své činnosti se zaměřuje na oblast udržitelného podnikání. V roce 2015 přinesla do České republiky mezinárodní expertýzu z UN Global Compact, což je největší platforma pro korporátní udržitelnost a společenskou odpovědnost pod záštitou OSN. Časopis Forbes ji zařadil mezi 150 nejvlivnějších českých žen. Lucie aktivně otevírá globální a ekologická témata, věnuje se charitě, je nápaditou a úspěšnou podnikatelkou a umí motivovat lidi kolem sebe. Jedním z jejích posledních počinů je e-shop Nakup na dobro, kde můžete pořídit ekologicky udržitelné dárky. Lucii sledujte na Instagramu, LinkedInu a Facebooku, kde je pravidelnou přispěvatelkou.

 

Margareta Křížová – Působí jako business mentorka, pomáhá firmám i jednotlivcům v podnikání. Margareta se věnuje primárně obchodnímu poradenství, investicím, fúzím a akvizicím. Bere si pod křídla startupy i větší společnosti. Má dlouholeté zkušenosti v oboru a řídí se mottem je „Nedělám z byznysu zbytečnou vědu“. Mohli bychom říct, že její know-how tkví ve snaze ukázat různé, mnohdy funkčnější, modely podnikání a vymanit se z byznys rutiny. Sociální sítě jí rozhodně nejsou cizí, působí na většině z nich. Vyplatí se sledovat na Facebooku a LinkedInu, kde pravidelně přispívá a komentuje.

 

Jitka Charvátová – Podnikatelka a autorka značky Ababu. Jedná se o české hračky pro miminka a látky s předtištěným střihem pro začínající švadlenky. Jitka je úspěšnou podnikatelkou, která vdechla život funkčnímu a jedinečnému konceptu. Můžeme říci, že našla „díru na trhu“, když začala vyrábět látky s vlastním vzorem a vsadila na dětský svět. Jedničku má ovšem i za provedení, každá věc, kterou Jitka dělá nebo vyrábí lahodí oku a je vkusná. Její příběh, myšlenky a životní cestu si můžete přečíst na blogu, který sama píše. Jitčiny příspěvky a videa vás mohou potěšit na Instagramu, Facebooku, LinkedInu i na YouTube.

Kateřina Švidrnochová – Lektorka v oblasti digitálních dovedností, souvisejících s cloudovými systémy, aplikacemi a online nástroji, které slouží k týmové spolupráci a podporují kreativitu. Kateřina se momentálně intenzivně zabývá nástroji využívajícími umělou inteligenci. Jejím hlavním zaměřením jsou online vzdělávací metody a učící procesy. Má významné zkušenosti s vedením projektů z oblasti edukace a kultury, a to na vnitrostátní i mezinárodní úrovni. Pracovala jak v neziskovém sektoru, tak v rámci soukromých institucí, komerční sféry i univerzitního prostředí. Kateřina drží krok s dobou a snaží se být neustále v obraze, aby mohla svým klientům radit v oblasti digitálních technologií. Je úspěšnou podnikatelkou a inspirativní ženou. Často píše na LinkedIn a otevírá převážně téma digitalizaci ve firmách.

TIP

Mnoho inspirativních žen najdete právě na LinkedInu. Podívejte se, jak si tam správně nastavit vlastní profil, abyste pro svoji kariéru udělali co nejvíc.

Tereza Salte – Spoluzakladatelka agentury Elite Bloggers, autorka knihy Šlehačková oblaka a Karamelová džungle, podcastu V oblacích a Linka, blogerka. Tereza ráda a často píše a mluví o všem, co ji inspiruje a zajímá. Napsala a vydala dvě knihy, v nichž popisuje svůj životní příběh. Ve své publikaci se věnuje různorodým tématům, jako je podnikání, mateřství, životní styl, sociální sítě a motivace. Její audiotvorba byla v roce 2019 oceněna v soutěži Podcast roku v kategorii Lifestyle. Nejvíce sledujících má Tereza na Instagramu, kam denně přispívá.

 

Soňa Klepek Jonášová – Zakladatelka INCIEN, expertka pro udržitelnost. Stala se tváří cirkulární ekonomiky v České republice, nastavuje témata udržitelného rozvoje, produkce potravin, zemědělství a „cradle to cradle“ systémů. Soňa je velmi aktivní propagátorka v oblasti udržitelnosti, a to nejen teoreticky, ale i prakticky. Zakládala platformy Český cirkulární hotspot a Změna k lepšímu. Často přednáší, pomáhá na poli vzdělání a osvěty a zapojuje se do konkrétních projektů. Inspirovat vás bude zejména na LinkedInu a Instagramu.

 

Nina Špitálníková – Česká koreanistka, odbornice na Korejskou lidově demokratickou republiku, spisovatelka. Neuvěřitelná žena, která byla jako jedna z mála lidí na světě dvakrát v Severní Koreji. O životě v KLDR a propagandě napsala Nina několik knih a za jednu z nich, Svědectví života v KLDR, získala v roce 2021 cenu Magnesia Litera v kategorii publicistika. Dílo sklidilo obrovský ohlas i v podobě audio knihy. Má za sebou nespočet rozhovorů, podcastů a inspirativních pořadů. Nina má aktivní účet na Instagramu.

 

Michaela Kalužný Kříčková – Michaela je temperamentní a sympatická psycholožka, která si své sledující získala díky pravidelným podcastům MK Everybodytalks, epizody jsou volně přístupné a mají ohromný úspěch. Poslouchat je můžete třeba na Spotify. Otevírá různorodá téma, snaží se inspirovat a pomáhat. V roce 2021 rozjela se sestrou projekt BLOKyně, což je zápisník s psychologickým přesahem. Nejaktivnější je na Instagramu, kde má významnou základnu sledujících.

 

Lucie van Koten – Česká spisovatelka, blogerka a copywriterka. Lucie van Koten studovala v Itálii, ale v současnosti pobývá v Praze. Píše inspirativní blog s názvem „Život podle Lucie“, který sleduje velké množství fanoušků a jeho popularita neklesá. Je autorkou knihy s názvem „Jak na modeling“ a tomuto tématu se věnuje i na internetu, na Facebooku a v osobním životě.  Krátce moderovala odpolední pořad „Na přání“. V roce 2018 vydala knihu s názvem „Život podle Lucie“, která se těší velkému zájmu čtenářů a čtenářek. Její profil na Instagramu se plní každodenními příspěvky.


Michelle Losekoot
  – Sama sebe nazývá „digitální vypravěčkou na volné noze“. Aktivně pomáhá lidem a firmám dosáhnout vyšší viditelnosti v online prostoru. Je spoluautorkou dvou úspěšných knih, Bez jablka a Jak na sítě. Michelle pomáhala s komunikací v několika českých i světových firmách. Je držitelkou cen Fénix content marketing, Zlatý středník a titulu Osobnost digitálního marketingu 2020. Pravidelně přispívá do několika odborných časopisů. Michelle je velice aktivní v prostoru sociálních sítí a sledovat ji můžete na Facebooku, Instagramu, LinkedInu, Twitteru.

Sledovat vybrané osobnosti na sociálních sítích se určitě vyplatí. Tyto ženy jsou úspěšné a inspirativní. Každá z nich navíc přináší svůj vlastní pohled na svět. Mohou pro nás být významným zdrojem podpory, motivace a cenných informací.

  • Share this post

    Mějte přehled o nejnovějších pozicích a přístup k VIP článkům

    Přihlaste se k odběru čerstvých aktualit, VIP článků a nejnovějších pozic, které vám mohou pomoci nastartovat kariéru.


    Karierio by Frontman

    Frontman pomáhá inovativním firmám růst v těchto oblastech: technologie, zemědělství, development a služby. Propojuje firmy s talenty a talenty se zajímavými pracovními příležitostmi. A to vše začíná právě tady na kariérním portálu Karierio!